04
Oct, 2014

Mazirbes Bute

Mazirbes Bute 2014.

4.oktobrī Mazirbē notika ikgadējās sacensības, kurās piekrastes bušu makšķerēšanā sacentās Kluba biedri un citi dalībnieki no Kurzemes. Sacensību dienu pavadīja oktobrim netipiski mierīgi un laika apstākļi - pilnīgs bezvējš un pilnīgi rāmā jūra, kas bija atkāpusies līdzīgi kā jūlija bula laikā.

Mierīgā jūra ļāva makšķerniekiem tālu iebrist un veikt gruntsmakšķeres iemetienus samērā tālu no krasta, viešot optimistiskas cerības uz labu lomu. Tomēr butes šajā dienā bija samērā pasīvas, ko apliecina samērā nelielais bušu skaits pilnīgi visu sacensību dalībnieku individuālajos lomos, līdz ar to nozīme bija katrai noķertajai zivij, nodrošinot izrāvienu kopvērtējumā.

Kārtējo reizi savu izcilību šajā disciplīnā apliecināja Leonīds Sproģis, kas bija vairākus soļus priekšā citiem sacensību dalībniekiem. Leonīda Sproģa pieredze un virkne viņam zināmu paņēmienu izraisa patiesu interesi – jo copes apstākļi, vietas izvēle un rīki visiem dalībniekiem bija līdzvērtīgi.

Pasākuma noslēgumā notika sacensību uzvarētāju godināšana un apbalvošana ar vērtīgām mūsu kluba mecenāta “Salmo” firmas sarūpētajām balvām. Lielu pienesumu šo sacensību un septembrī notikušās vides sakopšanas talkas organizēšanā deva vides inspektors Egils Perekrests, kas pašaizliedzīgi un nežēlojot sevi veica pasākuma organizatora darbu. Visas dienas un saviesīgā vakara noslēgumā baudījām kurzemnieku viesmīlību, makšķernieku stāstus un baudījām sarūpētos cienastus, kā arī pašu noķerto bušu izsmalcināto garšu, ja tās tiko ķertas tiek ceptas uz oglēm. Ne asakas.

Komentāri